Напрямки роботи Комітету ЖКГ та енергоефективності Спілки Українських Підприємців

06.03.2020

3 березня відбулося засідання Комітету ЖКГ та енергоефективності СУП.

До обговорення було винесено наступні питання:

1. Завершення роботи над «Стратегією управління житловим фондом в Україні – бачення майбутнього». В подальшому документ буде презентовано уряду. Ключовий меседж – кожен багатоповерховий будинок має стати окремим суб’єктом господарювання через механізм Товариства співвласників, де управитель буде єдиним суб’єктом відповідальності та прийняття всіх рішень по будинку.

2. Врегулювання проблеми погашення дебіторської заборгованості за послуги ЖКГ та з управління серед мешканців багатоповерхових будинків. Серед можливих заходів – заборона виїзду за кордон, арешт рухомого майна, інші обтяження для боржника, що також будуть включені до Стратегії.

3. Підсумки звернень до профільних Комітетів парламенту щодо необхідності докорінного доопрацювання законопроектів №2613 «Про саморегулювання господарської та професійної діяльності» (після чого проект повернено на доопрацювання ініціатору) та №2606 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення якості управління багатоквартирними будинками та вдосконалення діяльності ОСББ». Проектом №2606 пропонується надати право «забудовнику» скликати установчі збори об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. СУП вважає, що вибір однієї з форм управління багатоквартирним будинок має свідомо здійснюватися його співвласниками, а не «забудовником».

4. Можливість інтеграції в мобільний додаток «Дія» функції електронного документообігу в управлінні багатоквартирних будинків. Було вирішено провести окрему робочу зустріч з цього питання.

Головним завданням Комітету на сьогодні є командна злагоджена робота над розробкою Стратегії, яка допоможе удосконалити Концепцію державної політики управління житловим фондом України.